In de Bellewijk werd het voorbije jaar stevig ingezet op ontmoeting en verbinding tussen bewoners. De buurtwerking lanceerde het project ‘Buren op de Bank’ en kreeg een extra duwtje in de rug van de Koning Boudewijnstichting.
De Bellewijk is een groene wijk met veel tuinen en drie speelpleintjes, maar de straten zelf ogen minder kleurrijk door de uniforme gevels. Om daar verandering in te brengen werd in de lente gestart met een fleurige actie. Bewoners konden bloembakken aanvragen voor aan hun voordeur. De groenploeg zorgde voor mooie planten en bloemen, en de wijk fleurde letterlijk op. In de winter volgde een warme actie met kerstkransen vol lichtjes. De respons was groot: alle bloembakken en kerstkransen werden uitgeleend.
Mensen verbinden
Naast de bloemen en kransen werden er ook gevelbanken geplaatst. Zo kunnen buren opnieuw op de stoep zitten en makkelijker met elkaar in contact komen. De banken vormen letterlijk en figuurlijk een brug tussen mensen. Met enkele eenvoudige middelen kan elke bewoner bijdragen aan een warme en gezellige wijk.
Loes Vandromme, schepen voor Welzijn, benadrukt de meerwaarde van dit soort projecten: “Het bewijst dat er lang niet altijd grote budgetten, infrastructuurwerken of evenementen nodig zijn om impact te hebben. Mensen verbinden gebeurt vaak met kleine gebaren, op een ongedwongen manier. Een bloembak of een bankje: het lijkt misschien eenvoudig, maar het brengt mensen samen, doet gesprekken ontstaan en maakt dat iedereen zich meer thuis voelt in de wijk. En dat is nu net ons doel.”
Fototentoonstelling
Het project kreeg een extra dimensie toen een fotograaf langskwam om de bewoners in hun eigen omgeving vast te leggen. Samen met hen bekijkt de buurtwerking nu waar deze foto’s een mooie plek kunnen krijgen. Bovendien werden ze op donderdag 28 augustus al tentoongesteld op het buurtfeest in de wijk, meteen ook het slotfeest van het geslaagde project.