Digibank regio Poperinge helpt mensen digitaal op weg

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Digibank regio Poperinge helpt sinds 2023 de digitale kloof te dichten. Verschillende partners werken samen om iedereen op weg te helpen in de digitale wereld. Op donderdag 27 juni bespraken ze de vooruitgang en maakten ze plannen voor de toekomst tijdens een netwerkmoment.

Sinds 2023 organiseert Digibank regio Poperinge een ruim aanbod aan digitale vormingen en workshops in samenwerking met onder andere Avansa, CVO Miras en Ligo. Er werden ook 13 digipunten in de regio opgezet, waar mensen met vragen terecht kunnen. Een voorbeeld zijn de 'kuj eki help'n' sessies, waar een digihelper je een op een helpt bij een digitale vraag. Er is ook een uitleendienst voor mensen die geen laptop, tablet of smartphone hebben, en voor kwetsbare doelgroepen is er digihulp aan huis.

Samenwerkingen versterken en uitbreiden

Tijdens het netwerkmoment dachten lokale partners, digihelpers en mensen uit de doelgroep samen na over toekomstige stappen om de digitale kloof verder te verkleinen en nog meer in te zetten op moeilijk bereikbare doelgroepen. De partners willen de samenwerkingen verder versterken en uitbreiden met lokale organisaties.

Deelnemers van onder andere De Walhoeve, CAW, De Lovie en Kind en Gezin wisselden ideeën uit. Alle betrokkenen zijn ervan overtuigd dat e-inclusie steeds belangrijker wordt, en dat de samenwerking via de Digibank hier een belangrijk verschil kan maken. 

Meer weten over Digibank regio Poperinge? Je vindt een overzicht van het aanbod op www.poperinge.be/digitale-hulp

Nieuws

Stad Poperinge investeert fors in cultuureducatie voor scholen via 'Expeditie Cultuur'

Elk schooljaar zet de stad Poperinge zowel organisatorisch als financieel sterk in op cultuureducatie voor kinderen en jongeren. Verschillende stadsdiensten, van cultuur en bibliotheek tot erfgoed en de kunstacademie bieden scholen een breed en kwaliteitsvol aanbod aan workshops, voorstellingen en creatieve activiteiten aan. Het cultuureducatieve aanbod dat de stad voor de scholen voorziet, wordt voortaan gebundeld onder de noemer ‘Expeditie Cultuur’.

Schooldirecties steeds moeilijker te vinden: weinig ondersteuning en zwaar takenpakket

Bij het begin van het schooljaar zal niet aan elke schoolpoort een schooldirecteur staan. Uit cijfers van VDAB blijkt de arbeidsmarkt voor schooldirecteurs bijzonder krap: in het voorbije jaar ontving de Vlaamse arbeidsbemiddelaar tot 690 vacatures voor leidinggevenden in een onderwijsinstelling. Eind augustus 2026 stonden daarvan nog 34 vacatures open. Uit een bevraging van cd&v bij scholen in heel Vlaanderen blijkt bovendien dat er iets schort: directeurs dragen een bijzonder zwaar takenpakket met beperkte ondersteuning. “Het is onverantwoord dat zo veel scholen moeten starten zonder (ervaren) directeur. In combinatie met een lerarentekort is dat een directe bedreiging voor de onderwijskwaliteit in Vlaanderen. Het is hoog tijd om de afspraken uit het regeerakkoord en eerdere cao’s effectief uit te voeren,” zegt Vlaams parlementslid en onderwijsexperte Loes Vandromme, die de bevraging organiseerde.

Vrouwelijke bedrijfsleiders aan het stuur van 1 op 5 Vlaamse landbouwbedrijven

Het aandeel vrouwelijke bedrijfsleiders in de Vlaamse land- en tuinbouwsector blijft stijgen. In 2025 telde Vlaanderen 6.763 vrouwelijke zaakvoerders, goed voor 22.1% van alle Vlaamse landbouwbedrijfsleiders. Twee jaar eerder, in 2023, was dat nog 20%. In onze provincie gaat het over 2.248 vrouwelijke ondernemers of 22.2% van het totaal aantal landbouwbedrijfsleiders in West-Vlaanderen. Twee jaar geleden was dat nog 20%. Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v) ziet een duidelijke tendens: “Vrouwelijk ondernemerschap in de landbouw gaat duidelijk in stijgende lijn en dat komt de hele sector ten goede. Vrouwelijke ondernemers pakken de bedrijfsvoering vaak net iets anders aan dan hun mannelijke collega’s en hebben oog voor zaken die anders misschien onderbelicht blijven.”