Poperinge lanceert taalzakjes voor jonge lezers

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Vanaf de kerstvakantie kunnen leerkrachten van scholen in Poperinge en Vleteren aan de slag gaan met taalzakjes. Dit is extra oefenmateriaal voor leerlingen die Nederlands leren. De bibliotheek wil hiermee leesplezier bij kinderen stimuleren.

Een taalzakje bestaat uit twee boeken en een spel, zorgvuldig samengesteld om kinderen van de derde kleuterklas, het eerste en tweede leerjaar te ondersteunen in hun taalontwikkeling. De nadruk ligt op taaloefening én plezier, zodat kinderen hun leesvaardigheid op een speelse manier versterken tijdens de vakantie.

De taalzakjes kwamen tot stand dankzij steun van de Provincie West-Vlaanderen. De bibliotheek wil met dit aanbod taalverwerving en leesplezier bij kinderen stimuleren. 

Taalkampjes

Naast de taalzakjes organiseren Huis van het Kind en Bibliotheek Poperinge opnieuw een taalkampje tijdens de kerstvakantie, waar de nadruk ligt op taalstimulering en spelenderwijs leren. Voorbije zomer namen 20 kinderen deel aan een taalkampje dat bijzonder positief werd onthaald. Met het vervolg in de kerstvakantie willen de partners nog meer kinderen bereiken en hen een boost geven in hun taalvaardigheid. Ook dit initiatief is mogelijk dankzij middelen van de Provincie West-Vlaanderen.

Schepen van welzijn en cultuur, Loes Vandromme: "Met de taalzakjes en de taalkampjes willen we kinderen niet alleen extra oefenkansen geven, maar vooral laten ervaren dat lezen en taalplezier hand in hand gaan. Het is onze ambitie om elk kind in Poperinge de kans te geven met een stevige taalbasis Nederlands naar school te gaan."

Nieuws

Vrouwelijke bedrijfsleiders aan het stuur van 1 op 5 Vlaamse landbouwbedrijven

Het aandeel vrouwelijke bedrijfsleiders in de Vlaamse land- en tuinbouwsector blijft stijgen. In 2025 telde Vlaanderen 6.763 vrouwelijke zaakvoerders, goed voor 22.1% van alle Vlaamse landbouwbedrijfsleiders. Twee jaar eerder, in 2023, was dat nog 20%. In onze provincie gaat het over 2.248 vrouwelijke ondernemers of 22.2% van het totaal aantal landbouwbedrijfsleiders in West-Vlaanderen. Twee jaar geleden was dat nog 20%. Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v) ziet een duidelijke tendens: “Vrouwelijk ondernemerschap in de landbouw gaat duidelijk in stijgende lijn en dat komt de hele sector ten goede. Vrouwelijke ondernemers pakken de bedrijfsvoering vaak net iets anders aan dan hun mannelijke collega’s en hebben oog voor zaken die anders misschien onderbelicht blijven.”

Mijn reactie op de nieuwste PISA-resultaten

Steeds meer Vlaamse vijftienjarigen halen niet langer de basisvereisten voor wiskunde, wetenschappen en lezen, blijkt dinsdag uit de internationale vergelijking PISA, die elke drie jaar wordt georganiseerd. Tot twintig jaar geleden stond het Vlaamse onderwijs aan de top, maar sindsdien gaan de leerlingen er jaar na jaar op achteruit. "Onze onderwijskwaliteit in Vlaanderen staat of valt met sterke leerkrachten en de onderwijskwaliteit lijkt mee te slinken met het dalende respect voor het lerarenberoep. Laat ons daarom niet morgen, maar vandaag werk maken van een serieuze herwaardering van het lerarenberoep", reageert cd&v-parlementslid Loes Vandromme. "Elk uur studie in plaats van les is een gemiste kans voor onze leerlingen."  Vandromme vindt ook dat de regering "voldoende vertrouwen moet geven aan leerkrachten" en dat ze de tijd moeten krijgen om aanpassingen door te voeren.

Opendeurdag Huis van het Kind, Consultatiebureau Kind en Gezin & Wiegwijs, Kunstacademie

Wie benieuwd was naar de gloednieuwe locatie van de Kunstacademie, Kind en Gezin & Wiegwijs en Huis van het Kind, kon op donderdag 3 september een kijkje nemen achter de schermen. Tijdens de opendeurdag stelden de diensten hun deuren open voor het grote publiek.