Poperinge wordt pleegzorgstad

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Pleegzorg West-Vlaanderen organiseert een gepaste thuisomgeving voor kinderen en jongeren die niet meer thuis kunnen wonen. Momenteel wachten meer dan 200 van hen op een plekje in een gezin. Poperinge engageert zich net als verschillende andere steden en gemeenten om de organisatie te ondersteunen.

Poperinge wil een warme en kindvriendelijke stad zijn, die kansen en ondersteuning biedt voor kinderen. Door de samenwerking met Pleegzorg wil de stad het maatschappelijk draagvlak vergroten, zodat alle kinderen kunnen opgroeien in een gepaste thuisomgeving.

200 kinderen op wachtlijst

In West-Vlaanderen zijn momenteel meer dan 1400 pleeggezinnen. Samen vangen zij meer dan 1700 kinderen en (jong)volwassenen met een beperking op. In Poperinge staan 30 pleeggezinnen in voor de zorg van 37 pleegkinderen en 6 volwassenen met een beperking of psychiatrische problemen.

Er is momenteel dringend nood aan extra pleeggezinnen. In onze provincie staan meer dan 200 kinderen en jongeren op de wachtlijst. Poperinge lanceert een warme oproep voor gezinnen om zich te engageren. Wie interesse heeft kan een infopakket aanvragen of zich inschrijven voor een infosessie via www.pleegzorg.be.

Nieuws

Vlaams Parlement wil zomerscholen steviger verankeren en scherper inzetten op Nederlands

Meerderheidspartijen N-VA, Vooruit en cd&v willen zomerscholen in Vlaanderen versterken. Wat in 2020 begon als een noodmaatregel tijdens de coronacrisis, is uitgegroeid tot een structureel instrument met duidelijke resultaat: deelname aan een kwaliteitsvolle zomerschool levert leerlingen tot drie maanden leerwinst op, blijkt uit onderzoek van de Thomas More Hogeschool. Vlaamse parlementsleden Griet Vanryckegem (N-VA), Hannelore Goeman (Vooruit) & Loes Vandromme (cd&v) willen die resultaten nu verder optrekken via een duidelijk kwaliteitskader, betere ondersteuning voor lesgevers en een vroegere opstart van de aanvraagprocedure.

West-Vlaanderen koploper in Vlaanderen met gebruik van G-toolbox voor lokale besturen

Sinds de lancering van de G-toolbox voor lokale besturen in 2021 – een initiatief van Sport Vlaanderen om gemeenten te ondersteunen bij het uitbouwen van G-sportwerking – heeft West-Vlaanderen zich ontpopt tot de voortrekker in Vlaanderen. Maar liefst 45% van de West-Vlaamse gemeenten maakt vandaag gebruik van deze toolbox, goed voor de hoogste participatiegraad in het hele land. Het Vlaams gemiddelde bedraagt 40%. “Dat bijna de helft van de West-Vlaamse gemeenten de G-toolbox actief gebruikt, toont dat de regio echt inzet op sport voor iedereen,” zegt Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v) die het thema van nabij opvolgt.

Heuvelland, Poperinge en Vleteren blijven inzetten op digitale hulp

Op 5 juni werden de digihelpers, opleidingspartners en ondersteunende diensten van Digibank regio Poperinge - Heuvelland en Vleteren in de bloemetjes gezet met een bedankingsmoment. Sinds de start van het project in 2023 maakten al 3000 unieke mensen gebruik van de hulp en activiteiten van de Digibank.