Soroptimisten steunen pamperbank Poperinge

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Huis van het Kind Poperinge-Vleteren zorgt er met de pamperbank voor dat gezinnen met financiële moeilijkheden voordelig luiers kunnen kopen. De pamperbank kreeg 1000 euro van serviceclub Soroptimist.

Baby’s en peuters hebben gemiddeld 6 luiers per dag nodig. Dat zijn 2100 luiers per jaar. Gemiddeld kost een luier 20 cent, ofwel 420 euro per jaar.
Voor gezinnen met financiële problemen is dit een grote kost, maar toch noodzakelijk.
Gezinnen met een verwijsbrief van Kind en Gezin of het OCMW kunnen bij de pamperbank maandelijks een pakketje van 25 luiers kopen voor 1 euro. Momenteel maken 40 gezinnen hier gebruik van voor 55 kinderen in totaal.
De pamperbank krijgt heel veel vragen, maar hangt af van schenkingen. Vaak moeten ze mensen teleurstellen omdat ze de juiste maat niet in voorraad hebben. Om aan alle vragen te voldoen, zouden ze maandelijks voor 200 euro luiers moeten aankopen.


Duwtje in de rug


Soroptimist International club Ieper maakt deel uit van een internationale serviceclub. Professioneel actieve vrouwen werken zowel lokaal als internationaal samen om rechten en levensomstandigheden te verbeteren. De club is het project van de pamperbank zeer genegen en schenkt 1000 euro voor de aankoop van luiers.
Schepen Loes Vandromme: “Het Huis van de Kind in Poperinge heeft een heel uitgebreide werking. We zijn er voor alle gezinnen, maar zeker ook voor de meest kwetsbare. De ruilwinkel is een schoolvoorbeeld van hoe we alle lagen van de bevolking kunnen bereiken: van zeer kwetsbare gezinnen tot mensen die heel bewust op zoek gaan naar hoe ze duurzaam kunnen omgaan met spullen. Voor wie het moeilijk heeft voorzien we een extra duwtje in de rug: de pamperbank is daar één voorbeeld van. We zijn de dames van de Soroptimisten heel erg dankbaar voor de financiële steun aan de pamperbank! Zij maken het verschil in deze werking.”

Nieuws

Financiële steun verzekerd voor Kunstenfestival Watou 2026: innovatieve editie met nieuwe creaties en collectieven

Na een periode van onzekerheid is er goed nieuws voor het Kunstenfestival Watou: de subsidies voor de editie van 2026 zijn officieel goedgekeurd. Daarmee is niet alleen de komende editie verzekerd, maar wordt ook gewerkt aan een stabiele toekomst voor het festival, in lijn met het Vlaamse regeerakkoord.
“Wij zijn bijzonder blij met dit positieve nieuws”, zegt schepen van Cultuur Loes Vandromme. “Er wordt een subsidie van 317.680 euro toegekend. Dat is iets meer dan in voorgaande jaren, maar absoluut noodzakelijk voor de organisatie van het festival.”

Blijft West-Vlaanderen achter in aanpak familiaal geweld?

Het aantal tijdelijke huisverboden (THV) in West‑Vlaanderen stijgt maar toch blijft onze provincie, ondanks die groei, ver achter op de rest van Vlaanderen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers die Vlaams Parlementslid (cd&v) Loes Vandromme via haar collega Katrien Schryvers kon inkijken. Ook de Veilige Huizen, die een cruciale rol spelen in de aanpak van familiaal geweld, krijgen in West‑Vlaanderen aanzienlijk minder aanmeldingen dan vergelijkbare centra in andere provincies. “Dat moet ons toch zorgen baren,” zegt Vandromme. “Je woonplaats mag nooit bepalen welke bescherming je krijgt.” Het parlementslid pleit daarom voor een betere bekendmaking van de maatregelen en het hulpaanbod bij doorverwijzers als politie en parket.

Poperinge ontvangt label officiële Troostgemeente

Poperinge mag zich vanaf nu een officiële Troostgemeente noemen. Dit label is een erkenning van vzw Reveil voor lokale besturen die werk maken van een weldoordacht troostbeleid. Het is de bekroning na een jaartraject vol brainstorms en lokale troostacties.