Bibliotheek en De Lovie vzw slaan de handen in elkaar op Erfgoeddag

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Op Erfgoeddag, zondag 21 april, kan je dit jaar opnieuw het kasteelpark De Lovie bezoeken. Het thema is dit jaar ‘Samen uit, samen thuis’. Je geniet er van het lokale aanbod met de jaarlijkse Bloemendagen en kan gezellig rondkuieren in de historisch rijke omgeving. Een nieuwigheid dit jaar is een samenwerking met de bibliotheek voor extra activiteiten en een boekenverkoop.

“Kasteelpark De Lovie was jarenlang een thuis voor graven, hooggeplaatste militairen en tbc-patiënten. Vandaag is er op het domein een betekenisvolle werking ondergebracht, waar ruimte is voor ontmoeting en om je verhaal te delen. Vandaar de samenwerking met de openbare bibliotheek op Erfgoeddag. Boeken zijn verhalen en verhalen verbinden”; vertelt schepen Loes Vandromme.

De Lovie organiseert op zaterdag 20 en zondag 21 april de jaarlijkse Bloemendagen. In het theesalon geniet je van een lekker lokaal drankje en kan je in gesprek gaan met bewoners die ondersteuning krijgen op het domein. De boekenverkoop met afgevoerde boeken van de bib is open op vrijdag 19 april van 13.30 u. tot 18 u., op zaterdag 20 april van 10 u. tot 18 u. en op zondag 21 april van 13.30 u. tot 17 u. Je kiest uit een ruim assortiment met fictie en non-fictie voor jong en oud, strips en tijdschriften. Een boek kost 1 euro, een strip 0,50 euro en een tijdschrift 0,10 euro. Per vijf stuks van een soort krijg je een extra stuk gratis.

Voorleesmomenten en workshops

De bibliotheek zorgt voor een gevarieerd aanbod gratis activiteiten voor jong en oud. Er zijn twee voorleesmomenten op zaterdag 20 april om 14 u. en om 15 u. Tijdens een Open Lab sessie op zondag 21 april tussen 14 en 16 u. proeven kinderen van 6 tot 12 jaar van maaktechnieken en maken ze kennis met de lasercutter en snijplotter. Tot slot is er op zondag 21 april om 15 u. een retro filmmatinee met The Wizard of Oz, de sfeervolle animatiefilm uit 1939 met Judy Garland in de hoofdrol. Voor de film reserveer je best vooraf een plaatsje via [email protected].

Nieuws

OverKop Poperinge viert derde verjaardag

Op zaterdag 17 mei zette het Poperingse OverKophuis in de Komstraat de deuren niet alleen open voor jongeren, maar ook voor buren, ouders en sympathisanten. Het huis kwam er in mei 2022. Drie jaar later staat de teller op bijna 8000 bezoekjes van jongeren tussen 12 en 25 jaar.

Eén centraal aanmeldingssysteem voor buitengewoon onderwijs? Geen goed idee

Vlaams parlementslid Loes Vandromme (cd&v) is geen voorstander van één centraal, online aanmeldingssysteem voor alle scholen in het buitengewoon basis- en secundair onderwijs in Vlaanderen, waarin bij de toekenning van een school zal gekeken worden naar de afstand tussen de woonplaats van het kind en de school. “Dit kan er net voor zorgen dat de busritten voor die leerlingen die nu al lang onderweg zijn naar en van school, alleen maar langer worden”, stelt het parlementslid.

Westhoek leed voor 36 miljoen waterschade in november 2023. Rampenfonds betaalde tot nu toe 1.8 miljoen uit

Iets meer dan een jaar geleden werd de wateroverlast van november 2023 als ramp erkend. Vandaag zijn zo goed als alle schadedossiers behandeld. Het aangevraagde schadebedrag bedroeg in totaal iets meer dan 36 miljoen euro. 58% van alle dossiers komt ook in aanmerking voor een tegemoetkoming. In zes op de tien goedgekeurde dossiers is de tegemoetkoming ook al effectief uitbetaald: het gaat over iets meer dan 1.8 miljoen, omgerekend dus zo’n 5% van het oorspronkelijk gevraagde bedrag. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v) opvroeg bij de minister-president. Het parlementslid doet een oproep om de modaliteiten van het Rampenfonds nog eens goed onder loep te nemen. ‘Mensen zijn vooraf beter goed op de hoogte waarvoor tussenkomst voorzien is en waarvoor niet. Het is zeer ontmoedigend om achteraf te moeten vaststellen dat velen niet aan de voorwaarden bleken te voldoen maar toch de moeite deden om een dossier op te maken.’