Verdubbeling van Vlaamse middelen voor Poperinge

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Voor onze stad is er in de komende jaren een belangrijke verhoging van de jaarlijkse dotatie vanuit Vlaanderen voorzien. Vlaams Parlementslid en eerste schepen Loes Vandromme ziet de middelen vanuit het zogenaamde Open Ruimtefonds voor haar stad verdubbelen. ‘We hebben hier hard voor gewerkt en het bewijst nog maar eens hoe belangrijk het is om een stem vanuit de Westhoek in Brussel te hebben. En die stem wordt wel degelijk gehoord,’ klinkt het.

Het regeerakkoord van de nieuwe Vlaamse Regering heeft bijzondere aandacht voor het platteland. Om gemeenten in landelijke gebieden te versterken, wordt de ‘dotatie open ruimte’ verhoogd. Vanaf 2026 zullen er meer middelen naar de kleine gemeenten vloeien. In totaal gaat het om bijna een verdubbeling van de financiering tegen 2029.

De jaarlijkse verdeling onder de gemeenten gebeurt op basis van de kadastrale gegevens over open ruimte. Het gaat o.a. over hoeveel bos, parken, akkerland, grasland, boomgaarden en recreatieterreinen er zijn in de gemeente. Hoe meer open ruimte, en dus hoe landelijker de gemeente, hoe meer middelen een gemeente krijgt uit het fonds.

Concreet voor Poperinge stijgt de jaarlijkse dotatie van 978.522 euro naar 1.725.548,40 euro. ‘Dat is een aanzienlijk budget, maar de uitdagingen zijn ook niet min voor een kleine stad als Poperinge,’ gaat Vlaams Parlementslid Loes Vandromme verder. ‘We hebben een grote wegeninfrastructuur te onderhouden, we moeten werken aan waterbeheersing,  we willen ruimte voorzien om te ondernemen, maar ook om te wonen en te genieten. Tegelijkertijd vervult een stad als Poperinge ook een centrumfunctie voor de omliggende dorpen en kleinere gemeenten,’ zegt Vandromme. 'De extra middelen zijn dus zeker welkom en zullen goed besteed worden.’

Nieuws

Recordaantal West-Vlaamse scholen kiest voor Oog voor Lekkers

Maar liefst 340 West-Vlaamse scholen namen tijdens het voorbije schooljaar deel aan ‘Oog voor Lekkers’, het Vlaams-Europese subsidieprogramma dat gezonde voedingsgewoonten bij kinderen stimuleert. Dat zijn 26 scholen meer dan vorig schooljaar en zelf 80 meer dan drie jaar geleden: een stijging van respectievelijk bijna 9 en bijna 32 procent. “Onze West-Vlaamse scholen bevestigen zo hun sterk engagement voor gezonde voeding op school én de verbinding met onze lokale land- en tuinbouw”, zegt Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v) tevreden.

Dankzij subsidie beleven 26 kinderen en jongeren een onvergetelijk zomerkamp

Buurtwerking Bellewijk van Poperinge kon deze zomer een driedaags zomerkamp organiseren voor 26 kinderen en jongeren tussen 10 en 16 jaar. Dit werd mogelijk gemaakt dankzij een subsidie van 5.372 euro van Toerisme Vlaanderen, binnen het programma Iedereen Verdient Vakantie. Voor veel kinderen is op vakantie gaan vanzelfsprekend, maar voor anderen vormen financiële, praktische en sociale drempels vaak een te grote hindernis.

Poperinge zet mantelzorgers sterker in hun schoenen

Mantelzorgers betekenen elke dag heel veel voor een partner, familielid, buur of kennis met een zorgnood. Die zorg is van onschatbare waarde, maar vraagt vaak ook veel van de mantelzorger zelf. Daarom organiseert OCMW Poperinge de groepsreeks 'Sterker in je schoenen als mantelzorger'. Zo wil het mantelzorgers niet alleen waarderen, maar ook actief ondersteunen.