Op zaterdag 29 en zondag 30 juni opent Poperinge feestelijk de deuren van De Kring, het nieuwe Huis van de Verenigingen. Iedereen is welkom om tijdens het weekend een van de vele activiteiten bij te wonen en De Kring te (her)ontdekken.
De deuren van De Kring staan op zaterdag van 15 tot 18 u. open. Verenigingen die een plekje in de Kring kregen, geven je uitleg en demonstraties. Je vindt er onder andere de Koninklijke Poperingse Harmonie Sint-Cecilia, Stemband Hopchora, Kinder- en jongerenkoor Touché, Flanders Memorial Pipe Band, Poperingse Schaakkring, Fotoclub Poperinge, Ferm Poperinge, Femma Poperinge, Landelijke Gilde Poperinge en Gezinsbond Poperinge-Watou.
Loes Vandromme, schepen van cultuur: “Tijdens de opendeur op zaterdag zetten de vaste gebruikers van De Kring hun werking in de kijker. We zetten dus meteen de juiste toon. De Kring is echt het nieuwe huis van de verenigingen. Ook onze cultuurraad is present en geeft samen met de medewerkers van de cultuurdienst uitleg bij de renovatie en de ruimtes. We zijn blij dat we na een traject, ook van inspraak en participatie nu de deuren kunnen openen.”
Muziekavond en aperitiefconcert
Op zaterdagavond organiseert Poperinge in samenwerking met WatouDou een stevige muziekavond. Punkband Yesnomaybe bijt de spits af en wordt gevolgd door singer-songwriter ILA. Beide zijn winnaars van De Nieuwe Lichting van Studio Brussel. Dj Nang sluit het feest af. De toegang is gratis. De deuren gaan open vanaf 19.30 u., de optredens starten om 20.30 u.
Het feest gaat verder op zondag 30 juni met een aperitiefconcert van 10 tot 12 u., gebracht door Précilia, Kinder- en jongerenkoor Touché, Flanders Memorial Pipe Band en Stemband Hopchora. Inschrijven is verplicht, toegang is opnieuw gratis. Van 12 tot 16 u. kan je het gebouw bezoeken. Medewerkers van de dienst Cultuur en leden van de cultuurraad staan je graag te woord.
Alle info en inschrijvingen op www.poperinge.be/opening-dekring.