Groeiende frustratie bij schooldirecteurs over laattijdige en onduidelijke communicatie

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

De groeiende frustratie bij schooldirecteurs over laattijdige en onduidelijke communicatie is helaas allesbehalve nieuw. Al in september 2025 kaartte Loes Vandromme, onderwijsexperte van cd&v, op basis van een bevraging bij honderden scholen aan dat cruciale beleidsinformatie te vaak laattijdig bij directies terechtkomt. Ook voordien stelde ze hierover herhaaldelijk vragen aan de minister van Onderwijs.

Dat schooldirecteurs vandaag opnieuw getuigen over die structurele onzekerheid, toont aan dat er nog te weinig veranderd is. Nochtans is het regeerakkoord duidelijk: maatregelen die impact hebben op het volgende schooljaar moeten zo snel mogelijk en tijdig aan scholen worden meegedeeld.

Daarom is het volgens Loes Vandromme zinvol om terug te grijpen naar de resolutie-De Meyer uit 2003, die net die tijdige communicatie wil verankeren met duidelijke afspraken richting het onderwijsveld.

Nieuws

Ontdek het programma van de Parkconcerten

Het programma van de Parkconcerten 2026 is gekend. 10 bands geven deze zomer het beste van zichzelf op het podium van de Parkconcerten tijdens 5 muzikale donderdagen in het Burggraaf Frimoutpark. Het publiek bepaalde opnieuw mee de line-up van dit jaar.

Mijn reactie op de resultaten van het IELS-onderzoek over kleuteronderwijs

Kleuteronderwijzers doen dag in dag uit hun stinkende best om onze kleuters de meest uiteenlopende kennis en vaardigheden bij te leren. Ze doen dit niet altijd in eenvoudige omstandigheden: grote klassen, kleuters die taalvaardig minder sterk zijn of specifieke noden hebben, planlast, ouders die aan hun mouw trekken, … Noem maar op.

Poperinge breidt aanbod hulp bij mentaal welzijn uit

Wie het mentaal moeilijk heeft, staat er in Poperinge niet alleen voor. De stad blijft inzetten op toegankelijke psychologische ondersteuning voor alle leeftijden en breidt haar aanbod verder uit, onder meer in de deelgemeenten.