Help jij de zomerschool?

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Poperinge zoekt lesgevers en animatoren voor de zomerschool. In augustus krijgen leerlingen met een leerachterstand er hulp bij taal en rekenen. 

De vierde editie van de zomerschool vindt plaats van 7 tot en met 25 augustus bij Huis van het Kind op de Vroonhofsite. Kinderen van het 1ste tot en met het 3e leerjaar vormen een klas, een tweede klas groepeert leerlingen van het 4e, 5e en 6e leerjaar. 

In de voormiddag krijgen de leerlingen les, in de namiddag is er ruimte voor ontspanning via sport en spel en workshops. 

De zomerschool zoekt lesgevers en animatoren op 7, 8, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24 en 25 augustus.

  • Heb jij een pedagogisch diploma of ben je student in een pedagogische richting? Kom 1 of meerdere voormiddagen lesgeven. Ook leerkrachten op pensioen kunnen helpen. 
    • Je hebt een uittreksel uit het strafregister, model 2.
    • Je geeft les van 9 u. tot 12 u. aan een zestal leerlingen. Je bent aanwezig van 8.45 u. tot 12.15 u.
    • Alle leerdoelen zijn gekend, pedagogisch materiaal is aanwezig.
    • Je kiest zelf hoe vaak je komt. Je kan ook kiezen of je liever aan de jongste of aan de oudste leerlingen lesgeeft.
    • Poperinge biedt je een contract B1. Daarmee verdien je 16,85 euro bruto per uur.
  • Ben je minimum 15 jaar en enthousiast om enkele activiteiten te begeleiden? 
    • Ervaring in jeugdwerk is een pluspunt.
    • Je begeleidt activiteiten van 12.30 u. tot 16 u.
    • Je krijgt een halve dag vorming en wordt daarvoor ook betaald.
    • Je kiest zelf hoe vaak je komt. Je kan ook kiezen of je liever activiteiten voor de jongste of de oudste leerlingen begeleidt.
    • Poperinge biedt je een animatorvergoeding van 18 euro per dag.

Neem vrijblijvend contact op met coördinator Nele Theunynck: 057 33 20 83 of [email protected]

Nieuws

WZC Huize Proventier stelt vernieuwd opnameproces voor

WZC Huize Proventier actualiseerde verschillende reglementen. Zo kunnen de verschillende diensten binnen het woonzorgcentrum nog meer inzetten op het welzijn van de (toekomstige) bewoners. 

Poperinge maakt armoede zichtbaar met geknoopte witte lakens en campagnebeelden

Van 16 tot en met 19 oktober hangt Poperinge geknoopte witte lakens aan stads- en OCMW-gebouwen. Op verschillende plaatsen verschijnen borden met campagnebeelden tegen armoede. Met die acties vragen we als lokaal bestuur aandacht voor de Werelddag van het Verzet tegen Armoede op 17 oktober.

Armoede gaat over meer dan een tekort aan geld. Het gaat ook over ongelijkheid en uitsluiting: over mensen die moeilijk toegang vinden tot wat voor anderen vanzelfsprekend lijkt. Het Netwerk tegen Armoede brengt die boodschap jaarlijks onder de aandacht. In 2026 staat het thema ‘grondrechten in gevaar’ centraal.

Reactie op berichtgeving over het dalende leerlingenaantal in Vlaanderen

De dalende geboortecijfers in bepaalde delen van Vlaanderen, baart het basisonderwijs zorgen. Soms moeten scholen zelfs sluiten. Vooral de Westhoek en Limburg delen in de klappen. Lees hieronder mijn reactie op deze berichtgeving!