Leesplezier met je favoriete leesdier in de bib

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

De openbare bibliotheek schakelt deze zomer vijf ambassadeurs of ‘leesdieren’ in. Ze stimuleren kinderen van 2,5 tot 12 jaar om te lezen. Klaar voor Rony de Pony, Wanda de Panda, Pol de Mol, Stefaan de Pelikaan en Flo de Flamingo? Wie de leesuitdagingen van de nieuwe zomerleesactie aangaat maakt kans op een leuke prijs.

Over het belang van zomerlezen vertelt schepen van Cultuur Loes Vandromme: “Onderzoek toont aan dat al voor onze allerjongsten voorlezen en lezen niets dan grote voordelen heeft: voor hun taalgevoel, taalbegrip, woordenschat, concentratievermogen, hun sociaal-emotionele ontwikkeling en zelfs voor andere vakken, rekenen inbegrepen! Voorlezen, daar kan je niet vroeg genoeg mee beginnen.

Een zomerlang lezen zorgt ervoor dat de opgebouwde woordenschat, het leesbegrip en de leesvaardigheid van kinderen niet terug achteruitgaan tegen de start van het nieuwe schooljaar. Blijven lezen vermijdt deze zomerdip.”

Leesdieren

Eerste leesdier en bibambassadeur is Rony de Pony, stoer met de borst vooruit: cool, sportief, macho leidt hij je met zijn grote kuif, coole bril en stralend gebit naar de stripafdeling.

Of maak kennis met Wanda de Panda, onze lieve, pluizige zwart-witte bamboebeer, die graag vertoeft in haar biotoop van chille verhalen, zoals ‘Rozengeur en Maneschijn’ en ‘Als je naar de aarde komt.’

Met Stefaan de Pelikaan ga je op avonturentocht met verhalen in de natuur: onder een boom, met de voeten in een beekje of het zwembad of midden in de wei.

Kijk verder uit naar Pol De Mol, ons leer-leesdier. Hij helpt je op weg in de weetjesboeken.

En wat denk je van lezen of voorlezen met Flo de Flamingo, onze kokette watervogel op hakjes? Haar favoriete boek is ‘Eefje Donkerblauw’ en ‘For girls only’.

Met stickerkaarten

Lees mee tijdens de zomermaanden juli en augustus. Voltooi de vijf opdrachten van de leesdieren. Toon je boek of een foto van jezelf in actie aan de balie en krijg je sticker. De stickers verzamel je op een kaart.

Volle stickerkaarten kan je afgeven in de hoofdbib en in de dorpsbibs van Poperinge en Vleteren tot en met 31 augustus. Zo maak je kans op de hoofdprijs, een superlekkere snoeptaart en een boekenbon of één van de tien troostprijzen. Eén stickerkaart per persoon.

Nieuws

Poperinge zet welzijn breed in de kijker

Gedurende oktober zetten we in Poperinge het belang van goede geestelijke gezondheid in de kijker. Dit jaar staat Samen Veerkrachtig in het teken van omgaan met moeilijke perioden.

Poperinge bouwt verder aan warme traditie van troost

Na een eerste bijzonder jaar vol troostvolle initiatieven werd ook dit jaar verder gebouwd op wat in 2025 ontstond, toen Poperinge het label van Reveil Troostgemeente behaalde. Een enthousiaste groep inwoners gaf samen met stad Poperinge vorm aan het troostprogramma. Het resultaat is een gevarieerd aanbod van activiteiten en acties die ruimte maken voor herinnering, ontmoeting, verbinding en troost.

Busbegeleiders blijven kampen met onzekere toekomst

Het nieuwe schooljaar loopt al enkele weken. Leerkrachten, directies en leerlingen hebben ondertussen al volop de draad weer opgepikt. Ook een goede 250 busbegeleiders engageren zich opnieuw om kwetsbare leerlingen veilig van en naar school te begeleiden. Maar velen van hen kijken met een bang hart naar de toekomst. “Busbegeleiders vervullen een essentiële taak voor leerlingen die niet zelfstandig naar school kunnen,” weet Vlaams Parlementslid Loes Vandromme (cd&v). “Maar hun statuut is weinig aantrekkelijk, de uurroosters zijn vaak moeilijk combineerbaar met een andere job en het is voor velen bijzonder moeilijk om voldoende bijkomende uren te vinden om minstens halftijds aan de slag te kunnen. Hetzelfde verhaal horen we trouwens bij begeleiders in de voor- en naschoolse opvang of bij personeel dat ’s middags toezicht houdt in de refter of op de speelplaats.” Vandromme roept de minister van onderwijs op om ook voor deze onmisbare schakels in ons onderwijssysteem de nodige zekerheid te bieden en de bekommernissen mee te nemen bij het uitwerken van het lerarenloopbaanpact.”