Theaterworkshops verspreid over de Westhoek

Publicatiedatum

Auteur

Loes Vandromme

Deel dit artikel

Na de succesvolle editie van de ‘Tegenlicht. Theaterworkshops in de Westhoek’ in 2023 slaan CO7, OPENDOEK, stad Ieper, stad Poperinge en Theaterbende PROT al voor de derde keer de handen in elkaar. Een nieuwe reeks veelzijdige theaterworkshops start binnenkort, verspreid over de Zuidelijke Westhoek, van Langemark-Poelkapelle tot Beselare.

Dit voorjaar kunnen theaterenthousiastelingen zich opnieuw verwachten aan zeven uiteenlopende workshops. Theater komt er in al zijn vormen aan bod. De workshops zijn laagdrempelig en staan open voor iedereen, je hoeft dus geen theaterervaring te hebben.

“Ik nam deel aan theaterworkshops waarin jongeren tussen 14 en 18 jaar, met of zonder ervaring, leerden experimenteren met taal, mimiek, tekst, lichaamsexpressie,…”, vertelt Janne Samyn, die deelnam aan de eerste reeks. “De eerste workshop was al een echte openbaring. De kriebels in mijn buik waren vonkjes geworden, ik kon niet wachten tot de volgende.”

Jongeren en volwassenen

Naast de workshop voor jongeren zijn er ook workshops voor volwassenen. In de sessie over stemgebruik leert Kristel Laheye, die je vast al aan het werk hoorde voor Nickelodeon Vlaanderen, hoe je optimaal je stem gebruikt. Evelien Van Hamme, bekend van de serie ‘Dertigers’, leert je dan weer hoe je acteert voor de camera.  

Wil je zelf acteren of wil je liever achter de schermen werken? Benieuwd hoe je je lichaam in de strijd kunt gooien op het podium? Schuilt er een musicalster in jou? Wil je leren hoe je met licht een sfeer op het podium creëert? Dit alles komt aan bod tijdens deze reeks.

Je kan inschrijven voor één of meerdere workshops via https://www.opendoek.be/ontdekken-verdiepen/theatercursussen. Per cursus betaal je 10 euro. UiT-PAS tarief is mogelijk. Vooraf inschrijven is verplicht. Wees er snel bij, want de plaatsen zijn beperkt en raken heel snel ingevuld.

Overzicht

  • ‘Licht’ – Jan Casier
    • Zaterdag 10 februari van 10 tot 17 u. (CC Het Perron, Ieper)
  • ‘Fysiek theater’ – Pieter Meuleman
    • Donderdag 30 mei van 19.30 tot 22.30 u. (Danszaal Vroonhofsite, Poperinge)
  • ‘Acteren voor camera’ – Evelien Van Hamme
    • Zaterdag 17 februari van 13 tot 18 u. (CC Ghybe, Poperinge)
  • ‘Impro Comedy’ – Pieter Beck
    • Dinsdag 23 april van 19.30 tot 22.30 u. (OC De Leege Platse, Beselare)
  • ‘Proeven van musical’ – Ann Van Kerschaver
    • 6 + 13 + 20 maart van 19.30 tot 22.30 u. (De Hazebrug, Langemark - Poelkapelle)
  • ‘Spoken word’ – Bastiaan Maertens
    • Donderdag 16 mei van 19.30 tot 22.30 u. (Jeugdhuis JOC, Ieper)
  • ‘Stemgebruik’ – Kristel Laheye
    • Maandag 22 april van 19.30 tot 22.30 u. (Vleeshuis, Ieper)

Nieuws

WZC Huize Proventier stelt vernieuwd opnameproces voor

WZC Huize Proventier actualiseerde verschillende reglementen. Zo kunnen de verschillende diensten binnen het woonzorgcentrum nog meer inzetten op het welzijn van de (toekomstige) bewoners. 

Poperinge maakt armoede zichtbaar met geknoopte witte lakens en campagnebeelden

Van 16 tot en met 19 oktober hangt Poperinge geknoopte witte lakens aan stads- en OCMW-gebouwen. Op verschillende plaatsen verschijnen borden met campagnebeelden tegen armoede. Met die acties vragen we als lokaal bestuur aandacht voor de Werelddag van het Verzet tegen Armoede op 17 oktober.

Armoede gaat over meer dan een tekort aan geld. Het gaat ook over ongelijkheid en uitsluiting: over mensen die moeilijk toegang vinden tot wat voor anderen vanzelfsprekend lijkt. Het Netwerk tegen Armoede brengt die boodschap jaarlijks onder de aandacht. In 2026 staat het thema ‘grondrechten in gevaar’ centraal.

Reactie op berichtgeving over het dalende leerlingenaantal in Vlaanderen

De dalende geboortecijfers in bepaalde delen van Vlaanderen, baart het basisonderwijs zorgen. Soms moeten scholen zelfs sluiten. Vooral de Westhoek en Limburg delen in de klappen. Lees hieronder mijn reactie op deze berichtgeving!